KONTAKT

Městská část Praha-Dolní Chabry
Hrušovanské nám. 253/5
184 00 Praha 8
tel: +420 283 851 272
fax: +420 283 851 277
dchabry@dchabry.cz
datová schránka: ztib27j
IČ: 00231274 DIČ: CZ00231274

AKTUALITY

arr3Přistavení velkoobjemových kontejnerů červen 2017Přistavení velkoobjemových kontejnerů červen 2017 Přistavení velkoobjemových kontejnerů bude... arr3Inzerát - Česká poštaarr3Informační zpravodaj PID č. 10/2017pdf.. ... arr3Hřiště pro plážový volejbalSoučasné počasí dává připomenout možnost využití dvou kurtů na plážový volejbal, které vybudoval... arr3Kruhový objezd SpořickáNa střed kruhového objezdu křížení Spořické s ulicí K Ďáblicům byly na pokyn stavebního úřadu... arr3Mateřská škola Beranov-Praha-Dolní ChabryMateřská škola Beranov-Praha-Dolní Chabry Nově otevřená mateřská škola přijme kvalifikované... arr3Starostové pro okruhDalší pracovní setkání sdružení městských částí hl. města Prahy Starostové pro okruh se uskutečnilo... arr3Jednání Rady MHMP - změny Územního plánu Dnešní zasedání Rady MHMP mělo na programu také schválení návrhů změn Územního plánu hl. m.... arr3Aktuální stav - panelkaDobrý den, ještě včera byly po Vašem úklidu Dolní Chabry krásné. Podívejte se na fotografii, co... arr3DotaceZastupitelstvo hl. města Prahy schválilo ve čtvrtek 30. března 2017 rozdělení investiční rezervy pro... arr3Rekonstrukce Ústecké uliceCelková rekonstrukce Ústecké ulice se odkládá. Jak vyplývá z dopisu náměstka primátorky Petra... arr3Starostové pro okruh V úterý 28. února 2017 se na své pravidelné základně v Dolních Chabrech sešli zástupci sdružení... arr3Harmonogram svozu nebezpečného odpadu pro rok 2017 MČ PRAHA-DOLNÍ CHABRY HARMONOGRAM SVOZU NEBEZPEČNÉHO ODPADU PRO ROK ... arr3Kontaktní čísla pro veřejnost v případě problémů se svozem AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. – vývoz komunálního odpadu a separací na území... arr3Účelová dotace MHMP ve výši 480.000,-KčNa základě požadavku Rady MČ byla Dolním Chabrům přidělena účelová dotace ve výši 480.000,- Kč,... arr3Rekonstrukce sportoviště u ZŠ SpořickáV souladu s dohodnutým postupem na rekonstrukci sportovního hřiště při ZŠ Spořická, předal vedoucí... arr310.000.000,- Kč – Nadační fond29.4.2016 byla v souladu se Smlouvou o spolupráci mezi MČ Praha – Dolní Chabry a Nadačním fondem... arr3ARCHIV AKTUALITarchiv aktualit naleznete zde......

» ZNAK A VLAJKA CHABER
Znak a vlajka Dolních Chaber

Znak vycházel ze skutečnosti, že území Chaber bylo v historii majetkem Strahovských premonstrátů, jejichž znakem byla bílá lilie, zlaté břevno a kombinace modré s bílou. Současnou dominantou Chaber je románský kostel Stětí sv. Jana Křtitele, jehož znakem je beránek, kniha s mitrou a hlava na míse. Symbolem kostela samotného je pak románské okno. Všechny tyto prvky byly předány grafickému studiu, které vytvořilo několik návrhů, a ty byly dány k posouzení občanům Chaber prostřednictvím Zpravodaje. Vítězný znak byl nakonec schválen zastupitelstvem obce a předán k posouzení heraldické komisi Magistrátu hlavního města Prahy. Znak obce a z něj odvozená i vlajka obce prošly schvalovacím řízením rady a zastupitelstva pražského magistrátu a také heraldickou komisí parlamentu. Oficiálně byl znak MČ přidělen teprve na počátku roku 2003. Předseda poslanecké sněmovny Dr. Lubomír Zaorálek svolal několik desítek starostů obcí a městských částí, aby jim slavnostně předal listinu opravňující užívat znak a vlajku. Mezi zúčastněnými byla také tehdejší starostka městské části Praha - Dolní Chabry Jaroslava Plevová, aby přijala tyto vzácné atributy naší obce.Znak: V modrém štítě zlaté břevno provázené nahoře ohlížejícím se stříbrným beránkem Božím se svatozáří a stříbrnou korouhví na zlaté, křížkem zakončené žerdi, ležícím na stříbrné rozevřené knize se zlatou ořízkou a červenými deskami, dole stříbrnou lilií.


Vlajka:
List tvoří tři vodorovné pruhy, modrý, žlutý a modrý, v poměru 2:1:2. V žerďové části horního modrého pruhu k vlajícímu okraji ohlížející se bílý beránek Boží se žlutou svatozáří a bílou korouhví na žluté křížkem zakončené žerdi, ležící na bílé rozevřené knize se žlutou ořízkou a červenými deskami. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

 

MDFiMGViYT