Slovo starosty - březen 2018

Je zvykem zabývat se především důležitými a velkými záležitostmi. Může se ovšem stát, že ty „malé“, které se nás bezprostředně dotýkají, mohou pro nás být aktuálně mnohem důležitější. Zaslouží si proto stejnou pozornost.

Většinou očekáváme, že řešení akutních problémů bude realizováno rychle. Mám samozřejmě podobný pocit, a byl bych rád, kdyby tomu i praxe odpovídala. Někdy je realizace žádosti, nebo připomínky jednoduchá. Likvidace spadlého stromu, nebo oprava nefunkčního veřejného osvětlení by skutečně měla být vyřešena obratem.

Zdánlivě podobně jednoduchý problém vyžaduje určitý čas. Namalování žluté čáry vodorovného dopravního značení, nebo obdélníku vyhrazeného parkovacího místa už kromě jednoduché realizace vyžaduje splnění formálního postupu povolení. Do jednání vstupují orgány státní správy, policie, stavební úřad a další, a v takovém případě se čas na realizaci prodlužuje. Někdy až nepochopitelně.

Mým zájmem je, stejně jako vaším, řešit problémy rychle a efektivně. Věřím, že se to bude dařit v maximální možné míře. Jsem rád, že v oblastech, které jsou v kompetenci Úřadu naší MČ, se to celkem daří. Děkuji za to všem zaměstnancům úřadu i členům Rady MČ.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.