Skoro stovka dobrovolníků uklízela Chabry

Na sobotní akci Ukliďme Chabry se sešlo na devadesát účastníků, mezi nimiž nechyběli ani někteří místní radní a zastupitelé. „S potěšením se dá konstatovat, že se v rámci intravilánu městské části situace zlepšuje,“ hodnotí úklid pravidelný účastník a organizátor za Komisi životního prostředí Miroslav Malina. Uvnitř Dolních Chaber šlo spíše o běžný nepořádek jako odhozené kelímky nebo obaly od sušenek. Zároveň ale dodává, že některé nešvary zůstávají. „Stále se potýkáme s velkoobjemovým odpadem u cest a větrolamu na hranici se Středočeským krajem. Předpokládám, že tyto ,dárky‘ nám nadělují přespolní.“ 

Úklidová akce se zaměřila na tradiční místa: svah u hlavní silnice pod skládkou, připojovací cesty, panelky V Kratinách nebo na Veltěž, větrolam a mnohé další. Z některých míst bylo shromážděného odpadu tolik, že se jej nepodařilo všechen odvézt a likvidován bude až v průběhu týdne nakladačem.

Pro všechny účastníky byly zajištěny ochranné prostředky, drobné občerstvení a pro děti připraveny diplomy. „Velké poděkování patří všem účastníkům, jmenovitě si dovolím připomenout místostarostu Jana Vokurku, který ke své pracovní účasti pravidelně (a bezplatně), poskytuje také techniku na svoz nasbíraných odpadů,“ uzavírá úspěšnou akci Miroslav Malina.
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.