Další setkání Starostů pro okruh v Chabrech

Že jsou Dolní Chabry pevnou základnou uskupení Starostové pro okruh, dokázalo již čtvrté letošní setkání jeho zástupců na místní radnici svolané starostkou Barborou Floriánovou. Ve čtvrtek 12. září se starostové několika městských částí a obcí na okraji Prahy opět sešli společně se zástupci Platformy za kvalitní dopravní infrastrukturu, aby si sdělili nejnovější poznatky v dění týkajícího se Silničního okruhu kolem Prahy a probrali další společné směřování.

Jedním z hlavních bodů diskuze byl začátkem týdne v Senátu uskutečněný seminář na téma „Pražský okruh kolem dokola“. Akce se zúčastnilo mnoho odborníků, senátorů a dalších politiků, kteří však o problematice okruhu přednášeli velmi jednostranným pohledem. Dotčené městské části s jejich argumenty přitom nikdo nebere vážně a zaznívaly i názory, že se k projektu vyjadřují i ti, kteří jej nemají blízko. Zásadní je přitom jednoduché sdělení, že při současně plánované trase se přivede na hustě obydlené území hlavního města tranzitní kamionová doprava, kterou v Praze nikdo rozumný nemůže chtít.

Starostové si na setkání v Chabrech vyměnili také novinky z vlastních jednání k okruhu a souvisejícího dění v jejich bydlištích za posledních několik měsíců. Shoda panuje na nutnosti variantního řešení okruhu. V nejbližším čase by se tak měla hledat cesta k jeho realizování do podoby, která bude zásadním a užitečným podkladem pro budoucí boj za rozumný okruh kolem Prahy. Jak se ukazuje, jde stále velmi živé téma.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.