Další peníze pro školu na účtu. Rada rozhodla vyhlásit nové VŘ na dostavbu

Městská část obdržela v minulém týdnu prvních 10 milionů korun od developera, které bude moci využít při dostavbě základní školy. Tato částka byla převedena na základě dodatku smlouvy uzavřeným 29. dubna 2019 mezi městskou částí a Nové Chabry Development s.r.o., ve kterém se developer zavázal snížit bytové domy Fáze F a G projektu o jedno nadzemní podlaží a také, že se bude finančně spolupodílet na vybudování a rozvoji veřejné infrastruktury a občanské vybavenosti.

V létě Dolní Chabry obdržely 80 milionů korun na dostavbu základní školy od pražského magistrátu, což byla zatím nejvyšší částka, kterou se na projekt podařilo vedení radnice získat. Starostka Barbora Floriánová poslala také žádost o podporu z evropských fondů ve výši až 40 milionů korun. Všechny podmínky podání žádosti byly dle prvotních informací splněny a s napětím budeme sledovat její vyhodnocení.

V současné chvíli má městská část pokrytu významnou část nákladů tohoto projektu a nic tak nebrání pokračovat v jeho realizaci. Ihned po svém ustanovení proto rozhodla nová Rada MČ o vyhlášení nového výběrového řízení na dostavbu základní školy.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.