Kam se obracet v případě leteckého hluku?

Zvukové zatížení z leteckého provozu bylo předmětem schůzky Barbory Floriánové se specialistou na hluk z leteckého provozu Dominikem Zimolou v uplynulém týdnu. V Dolních Chabrech provedla měření akreditovaná zkušební laboratoř na měření hluku MaREXCOM v červnu 2018, posléze v roce 2019 vypracovala protokol. Měření probíhalo zhruba týden a sledovalo denní i noční provoz na využívané RWY 24 z bodu nedaleko místní základní školy. Výsledky stanovily 49.9 dB pro denní dobu a 42.0 dB pro noční dobu. V dále položeném ochranném hlukovém pásmu letiště jsou limity zhruba o deset dB vyšší. Zmíněný protokol přikládáme pod textem.

Městská část se hlukovým zatížením dlouhodobě zabývá z důvodu vlivu negativních dopadů na zdraví občanů a životní prostředí v Dolních Chabrech. Zvláštní pozornost tématu radnice věnuje v souvislosti se záměrem paralelní dráhy na Ruzyni, kterou letiště plánuje a jejíž koridor by měl městskou část přímo zasahovat.

V případě dotazů či stížností týkající se hluku z leteckého provozu nebo leteckého provozu obecně se mohou občané obracet přímo na Letiště Václava Havla, a to na e-mailové adrese: zivotni.prostredi@prg.aero. Dominik Zimola připomněl také webové stránky www.prg.aero/hluk, kde jsou k dispozici některé základní informace, včetně průběžných i finálních výsledků měření hluku z leteckého provozu naměřeného na 14 stacionárních stanicích kolem letiště.

Umístění měřící stanice – Vernéřovská 497

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.