Chabry opět hostily Starosty pro okruh

Chaberská radnice se stala 11. prosince 2019 znovu místem setkání zástupců uskupení Starostové pro okruh. Mezi jednajícími nechyběli ani starostka Floriánová nebo někteří z místních zastupitelů, kteří se tématem Pražského okruhu dlouhodobě zabývají. 

Ústředním tématem byly další kroky v boji za rozumnou variantu Pražského okruhu. Starostové Petr Hejl a Stanislav Němec informovali společně s Gabrielou Lněničkovou o schůzce s odborníky na transevropské dopravní struktury z Velké Británie a navrhli další postup, na kterém se přítomní shodli.

Radní Dolních Chaber oznámili záměr aktualizovat některé důležité podklady k severní části plánované trasy okruhu a k její regionální variantě, aby byly k dispozici dostatečně kvalitní podklady pro další činnost.

Vedlejším bodem setkání byla krátká diskuze k tématu Letiště Václava Havla a záměru výstavby paralelní dráhy, která by svým koridorem zasahovala přes několik obcí a městských částí včetně Dolních Chaber. Diskutující si vyměnili nejčerstvější zkušenosti z posledních jednání a Barbora Floriánová v té souvislosti zmínila zhoršení situace v Dolních Chabrech a setkání se zástupcem z letiště, s nímž dohodla nové měření hluku v příštím roce.

Závěrem se přítomní dohodli na činnosti pro nejbližší týdny, přičemž další důležité jednání uskupení lze očekávat už zkraje příštího roku.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.