Výstraha před extrémně silným větrem

Výstraha na velmi silný vítr bude platná od večerních hodin 9. února 2020. Velmi brzy ráno 10. února 2020 bude vítr zesilovat a výstraha přejde do nejvyššího stupně extrémně silný vítr. Více informací sledujte na webu Českého hydrometerologického ústavu www.chmi.cz nebo mobilní aplikaci ČHMÚ.

V neděli večer a v noci na pondělí bude zesilovat jihozápadní vítr, zejména v Čechách a na severu Moravy a Slezska místy s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na horách (zejména na severu) 30 až 40 m/s (110 až 145 km/h), na jihu Moravy bude vítr výrazněji zesilovat v pondělí dopoledne.

V průběhu pondělního rána a dopoledne bude přes naše území k východu postupovat výrazná studená fronta a za ní se vítr změní na západní a v nárazech bude místy, zejména v Čechách, dosahovat 20 až 28 m/s (70 až 100 km/h), ojediněle kolem 30 m/s (kolem 110 km/h), na Moravě a ve Slezsku budou nárazy o něco nižší a budou dosahovat rychlosti kolem 25 m/s (90 km/h), ojediněle i vyšší.

V pondělí večer a zpočátku v noci na úterý vítr přechodně zeslábne. V úterý k ránu a dopoledne vítr opět od západu zesílí a v nárazech bude místy dosahovat kolem 20 m/s (kolem 70 km/h), ojediněle i vyšší.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.