Povinné nošení ochranných prostředků mimo domov a vyčlenění seniorům času pro nakupování potravin

Vláda dnes rozhodla o povinném používání ochranných prostředků dýchacích cest při pohybu a pobytu mimo bydliště. Nařízení platí od 19. března 2020. Jako ochranné prostředky dýchacích cest se počítají roušky, respirátory, ústenky, šátky, šály či jiné prostředky, které brání šíření kapének.

Zároveň od 19. března 2020 vyčlenila pro seniory nad 65 let speciální čas k nakupování potravin v maloobchodních prodejnách, a to od 10.00 do 12.00 hodin. Všem osobám mimo seniory nad 65 let s výjimkou majitelů a zaměstnancům se přítomnost zakazuje. 

Současně je provozovatelům maloobchodních prodejen doporučeno dezinfikovat po každém použití nákupní vozíky a košíky. Opatření se týká také klik a madel dveří, u kterých má být dezinfekce provedena alespoň jednou za hodinu. Doporučení dezinfikovat místa, kterých se lidé často dotýkají, platí i pro provozovatele veřejné dopravy. Zde se jedná především o kliky, madla, ovládání dveří, držadla a opěrky sedadel. Zde by měli provozovatelé zajistit dezinfikování přinejmenším po každé jízdě.

Prosíme proto všechny, aby dodržovali vydaná nařízení.

Rada MČ (Zdroj informací vyjádření Vlády ČR)

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.