Chaberské školky a příprava pro předškoláky

Mateřské školy v Dolních Chabrech jsou rozhodnutím městské části od 16. března 2020 uzavřené z důvodu vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s epidemií nového koronaviru. Děti proto zůstávají doma s rodiči, staršími sourozenci a blízkými. Pro mnohé z nich, ty předškolního věku, je ale „školková docházka“ povinná, a proto mateřské školy vytvářejí pro rodiče nejrůznější podklady pro možnost domácí výuky.

MŠ Beranov

Na stránkách mateřské školy naleznete samostatnou sekci Předškolní příprava https://www.ms-beranov.cz/predskolni-priprava/, která nahradila původní složku v aktualitách Náměty pro rodiče i děti aneb I doma je zábava. V této sekci naleznete různé náměty a možnosti, jak pracovat nenásilnou formou s dětmi a pomoci jim získávat nové poznatky, zkušenosti a dovednosti. Stránky bude mateřská škola průběžně doplňovat.

Jednotlivé oblasti: Dokumenty (Konkretizované očekávané výstupy, Desatero pro rodiče), Pracovní listy (na rozvoj grafomotoriky, Početních představ, zrakového rozlišování...), Básně a písně, Výtvarné náměty, Prevence (ohledně koronaviru, nebezpečných předmětů a situací), Pohybová cvičení, Různé (legohrátky, hry na rozvoj motoriky...) a Odkazy na zajímavé stránky.

MŠ Bílenecké nám.

Přípravy na první školní rok zveřejnila na svém webu také Pohádková školička. Již nyní jsou rodičům do poštovních schránek doručovány podklady, tedy pracovní sešity s jednotlivými úkoly nebo desky s omalovánkou a volnými papíry, aby si děti formou kreslení zaznamenaly svůj domácí deníček.

Bližší podrobnosti společně se „vzkazem pro děti“ a popisem úkolů naleznou rodiče na stránkách školky v sekci Předškolní příprava https://www.msbilenecke.cz/msbilenecke/0/0/2/1019 a o dalších krocích bude vedení mateřské školy průběžně informovat a stránky doplňovat.

MŠ Chaberáček

V Chaberáčku zpracovali pro své předškoláky pracovní listy, které rodiče naleznou na stránkách v sekci Noviny MŠ – Žlutá třída https://www.mschaberacek.cz/zluta-trida/. Dokumenty pro domácí procvičování jsou rozděleny na listy Budeme si hrát I. a II. část, Pracovní listy III a Grafomotorika s jarními říkadly. Rodiče si je mohou vyzvednout také osobně v kanceláři ředitelky mateřské školy, a to v pondělí 30. března 2020 dopoledne.  

Rodiče jsou rovněž průběžně informováni. K dispozici je také odkaz na stránky Předškoláci.cz http://www.predskolaci.cz/ke-stazeni/hledame-autory, kde lze nalézt další inspiraci pro domácí vzdělávání.


Děkujeme ředitelkám chaberských mateřských škol za přípravu podkladů pro své předškoláky a zajištění dostatečné informovanosti rodičů, kteří v těchto dnech přebírají dočasně role učitelek.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.