Slavnostní poklepání na základní kámen dostavby školy

U započaté dostavby základní školy se dnes ve 14:00 hodin sešli zástupci vedení městské části, stavební firmy PKS stavby a. s., základní školy a další významní pozvaní hosté, aby slavnostně poklepali na základní kámen nové přístavby. Základní kámen byl pro slavnostní akt umístěn na započaté základy budoucího jižního křídla s novými učebnami a rozšířeným moderním zázemím pro výuku.

Za příjemného květnového počasí všechny přítomné přivítala krátkým proslovem starostka Barbora Floriánová. „Dobrá škola je vizitkou pro každou městskou část. Nyní jsme již v pátém měsíci stavby a já osobně to považuji za malý zázrak,“ zhodnotila v úvodní části zahájení stavebních prací a dodala, že škola byla po celou dobu v úřadu její nejdůležitější prioritou.

Její slova vzápětí potvrdil náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. „Škola je prostě základ. Nepovažoval bych to ale za zázrak. Vše se totiž musí odpracovat a vy jste to dotáhli,“ pochválil náměstek vedení radnice a v podobném duchu se vyjádřil také pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

Na staveništi se pracuje nepřetržitě od začátku roku a v severní části je dnes již jasně patrná jednopodlažní konstrukce budoucích nových šaten a vstupu do budovy včetně zastřešení. V dalších měsících bude již celá stavba rychle růst. To si pochvaluje také ředitelka školy Zdenka Chaloupecká: „Děkuji jménem všech žáků naší základní školy. Přeji všem, ať se to podaří a dostaneme moderní školu hodnou 21. století.“

Celkově bude dostavba školy stát přes 170 milionů korun bez daně a z většinové části je hrazena ze získaných dotací z pražského magistrátu a fondů Evropské unie v posledních letech. Dokončena by měla být v létě příštího roku. A jak zmínil Jaroslav Kladiva, ředitel PKS stavby a. s., vše jede zatím podle harmonogramu.

Za městskou část své poděkování připojili také 1. místostarosta Milan Golas a radní Miroslav Malina. Mezi přítomnými hosty, kteří se také chopili svého kladívka, nechyběli 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička, senátor za Prahu 8 Lukáš Wagenknecht nebo místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský.

Účastnili se také zástupci technického a autorského dozoru stavby z DOST inženýringu s.r.o. a firmy VALBEK s.r.o. nebo někteří zástupci ze sousedních městských částí. Celou akci dokumentoval pro pořad Z Metropole také štáb České televize, přítomný byl také fotograf ČTK a kameraman z TV Praha.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.