Nová Rada rozhodla o složení komisí a stanovila termíny pro ZMČ do konce roku

Na pondělním zasedání Rady městské části 25. května 2020 byla řešena především organizační agenda v rámci nové koalice. Radní aktualizovali podobu komisí, v nichž byli nejčastěji doplněni zástupci 18400.cz, aby jejich zastoupení lépe odráželo současné složení koalice a rozložení sil ve vedení městské části.

Do Kulturní komise tak byla jmenována Hana Francová, členy Komise stavební a dopravní se stali Ing. Petr Kasa a Ing. Josef Tomeš, na postu předsedy zde Miroslava Malinu vystřídal místostarosta Jan Vokurka. Novým předsedou Komise životního prostředí je Ing. Josef Doležal, doplněn byl člen Stanislav Vyšín, Miroslav Malina zůstává dále členem. Komise školská a sportovní se rozdělila zpět na dvě samostatné komise a do Komise sportovní přibyl Vojtěch Pavlík.

Drobných úprav doznaly také kompetence radních. Nová starostka Mgr. Kateřina Šilhová Šafránková bude mít kromě financí a rozpočtu na starosti strategii územního rozvoje, kulturní oblast, kontrolu, IT a otevřený úřad a také školství. Poslední jmenovanou oblast sdílí s 1. místostarostou JUDr. Milanem Golasem, který se nadále věnuje také územnímu rozvoji, výstavbě, dopravě, strategickému směřování městské části, bezpečnosti a podpoře podnikání.

Jan Vokurka řeší z pozice 2. místostarosty především sociální oblast, správu veřejných prostranství a majetku a životní prostředí, kterému se bude nyní věnovat také nový radní Stanislav Vyšín, který se k tomu zaměří na kulturu, volnočasové aktivity a spolky. Martin Knížek se vrací na místo radního pro sport a věnovat se bude v součinnosti s 1. místostarostou dotační a grantové činnosti v rámci sportu a školství.

Nově byly stanoveny termíny pro konání řádných zasedání Zastupitelstva s výhledem do konce tohoto roku, aby si mohli všichni zastupitelé dopředu vyhradit čas. Jednání se budou konat ve dnech 24. června, 9. září a 9. prosince, vždy od 18:00 hodin.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.