Povinnost nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob

Ministerstvo zdravotnictví vydalo 23. července 2020 na základě doporučení epidemiologů dvě nová mimořádná opatření, která zavádí povinnost nosit roušky na vnitřních hromadných akcích a zpřísňuje maximální možné počty účastníků. Opatření platí v celé České republice.

Nově se zavádí tato opatření, která jsou platná pro veřejné i soukromé akce:

  • ‪z pátku 24. na sobotu 25. července 2020 vzniká na hromadných vnitřních akcích nad 100 osob na jednom místě opět povinnost nosit roušky,
  • od pondělí 27. července 2020 se snižuje maximální počet lidí na vnitřních hromadných akcích z 1000 na 500 osob. Platí nadále možnost maximálně pěti sektorů po 500 lidech.‬

Dle slov ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha nejsou nárůsty nakažených covid-19 ani nadále plošného charakteru, ale jsou celkem výrazné. Objevuje se řada menších lokálních ohnisek, kde je potencionální riziko komunitního šíření.

Nařízení se týká všech organizovaných hudebních, společenských, kulturních, sportovních akcí a také svateb a pohřbů. Nevztahuje se na individuální návštěvy restauračních zařízení či podobných podniků.
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.