Ke zvoničce před radnici se vrací růže

Dominanta na Hrušovanském náměstí bude zase o něco zářivější. Díky práci místního úřadu byly okolo chaberské zvoničky vysázeny půdopokryvné růže hned v několika barvách, které nahradily nevzhledné túje. Na jaře se tak můžeme těšit na bílé, růžové a červené květy, které obklopí téměř sto dvacet let starou stavbu.

Zvonička zbudovaná v roce 1902 manželi Stejskalovými byla zasvěcena Panně Marii. V 50. letech jí dokonce hrozilo zbourání, ale zachránilo ji, že byla v mapách vedena jako orientační bod. Původní obrazy andělů a Panny Marie s dítětem se nedochovaly. Po revoluci byla v roce 1995 zvonička původními majiteli opravena a před několika lety se spolku OSOP podařilo opět doplnit také prázdné výklenky třemi obrazy: Madonou s děťátkem a anděly.

Snahy o zkrášlení středobodu náměstí byly v minulosti právě i od členek spolku OSOP. Jimi vysázené růže se nyní pouze posunuly blíže ke zvoničce. Záštitu nad jednou z místních dominant nyní přebírá radnice a výsadba několika nových růžových keřů je důkazem, že to s kultivací veřejného prostoru v Dolních Chabrech myslí vážně.
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.