Radnice chystá revizi dopravních značek

Městská část chce na jaře provést revizi dopravního značení na vybraných komunikacích. Cílem je zjistit aktuální stav značení, zda splňuje vyžadované normy, kde jsou nutné jeho opravy a případně výměny zastaralého značení za modernější reflexní značky. Odborný soupis by měl také podat přehled o případném neoprávněném značení či jeho svévolných úpravách, tedy jestli nejsou například některé žluté čáry nebo zákazové značky umístněny bez platných povolení. 

Revize dopravního značení se bude týkat ulic Spořická, Měděnecká, Pod Zámečkem a U Václava. Výstupem bude geograficky zaměřený pasport – jednotlivé prvky (dopravní značky jak svislé, tak vodorovné a další související prvky) budou územně lokalizovány a zobrazeny v mapovém podkladu, kterým může být katastrální mapa nebo například ortofotomapa. 

V průběhu ledna byl záměr s poptávkou vyvěšen na úřední desce a dle předpokladu by vedení městské části mělo v únoru vybrat dodavatele služby autorizovaného v oboru dopravních staveb, který by měl zmíněnou revizi provést ještě v březnu tohoto roku. 
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.