Zažít město jinak – Dolní Chabry

Datum: 
19.09.2020

Zažít město jinak, sousedké slavnosti s netradičním využitím veřejného prostoru, proběhne letos v sobotu 19. září 2020 na téma „Nadechněte se pro město“.

Nadechněte se a zažijte město jinak

Do diářů chaberských občanů se v posledních letech zapisuje třetí zářijová sobota jako den, který mohou prožít ve společnosti svých blízkých i vzdálenějších sousedů. Akce nazvaná „Zažít město jinak“ má za smysl zbořit pomyslné bubliny a propojit lidi mezi sebou, otevřít veřejný prostor netradičním aktivitám, zviditelnit místní podniky a kulturní či sportovní subjekty.

Motto letošní akce zní „Nadechněte se pro město“. Je to více než symbolické. Celé jaro byla naše společnost paralyzovaná zdravotními opatřeními, společenský a kulturní život ustrnul.

Akci zaštiťuje chaberská radnice, koordinuje jednotlivá místa a propojuje je tak, aby společný program dostal „celochaberského“ ducha. Zapojit by se měly jednotlivé uliční komunity, od Nových Chaber až po staré jádro obce. Aktivity pro děti proběhnou i v Chaberském dvoře. Z provozoven se přidají např. A posto trattoria, restaurace U Sparťana či již tradiční Cukrárna Na Pěšině. Návštěvníkům bude k dispozici plánek s místy a časy jednotlivých akcí. 

Bonusem tohoto dne bude souběžně probíhající akce u chaberského kostela, a to již rovněž tradiční Den evropského kulturního dědictví. 

Vzhledem k možnosti zpřísnění opatření vlivem vývoje epidemie COVID-19 budeme vše upřesňovat skrze obecní média (web a Facebook). Datum však zůstává neměnné: sobota 19. září 2020 od 10:00 hodin. 

Těšíme se na společnou viděnou v ulicích, prostorách a parcích Dolních Chaber!

Stanislav Vyšín

Fotogalerie: 
Adresa: 
Městská část Praha-Dolní Chabry
Hrušovanské nám. 253/5
Praha 8 - Dolní Chabry
Česká republika
50° 8' 47.0796" N, 14° 26' 44.5812" E
CZ