SLOVO STAROSTY Miroslava Maliny - květen 2018

Jaro se vrátilo do našich krajů a přineslo příjemný čas a snad i lepší náladu do společnosti. Rád bych se dnes ve svém úvodníku věnoval radostným událostem. 
   Nejdůležitější oblastí našeho zájmu jsou školství a volnočasové aktivity mládeže. Sportovní vyžití určitě patří v naší obci dlouhodobě mezi nejoblíbenější. Poslední období bylo tvorbě příležitostí sportovat velmi nakloněné. Událostí roku se stalo otevření nového zázemí fotbalového areálu místního klubu SK Dolní Chabry. Městská část soustavně podporuje činnost oddílu, který se může chlubit širokou základnou mládežnických družstev i účastnictvím v pražském přeboru v kategorii dospělých. Pod vedením českého fotbalového internacionála Vladimíra Šmicera se klubu skutečně daří. Pro nás fanoušky je návštěva fotbalového stadionu opravdová radost.
   Také areál základní školy Spořická se zásadně proměnil. Uspěli jsme se žádostí o dotaci na rekonstrukci školního hřiště. Magistrát hl. města Prahy přispěl částkou téměř ve výši jednoho milionu korun. Víceúčelové hřiště s umělým povrchem a celkovým oplocením splňuje nejnáročnější požadavky. Bude sloužit nejen žákům ZŠ, ale mimo vyučovací hodiny i široké veřejnosti Dolních Chaber. Ostatně, své příznivce si už našlo. 
   Další dobrou zprávou je, že pro relaxační účely vznikl mezi ulicemi Klášterecká a Liboňovská fitpark. Zařízení pro širokou veřejnost vybudované nákladem 600 tis. korun. I na vybudování tohoto sportoviště jsme získali dotaci hlavního města.
 Přeji všem občanům Dolních Chaber, aby v pestré nabídce nejen těchto nových, ale i starších  sportovních zařízeních našli to své. Přeji všem klidné a pohodové jarní dny.   

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.