Posílení provozu autobusových linek 162 a 169 od 1.9.2018

Od zahájení provozu v sobotu 1. září 2018 (s ukončením prázdninového provozu) dochází v síti Pražské integrované dopravy na území hl.m.Prahy k vícero zásadním změnám.

 

V prvé řadě jde o posílení provozu metra:

- v sobotu od 7. do 20. hodiny a v neděli od 14. do 20. hodiny bude na lince B zkrácen interval ze 7-8 na 6 minut a na lince C ze 7-8 na 5 minut.

- v neděli mezi 10. a 12. hodinou pak dochází ke zkrácení intervalu na všech linkách (A,B,C) z 10ti na 7-8 minut.

- na lince C bude zrušen pásmový provoz v úseku Ládví – Letňany (nyní je již pouze v pracovní dny dopoledne a odpoledne). Toto opatření je zatím jen dočasné a bude vyhodnocena jeho efektivita.

 

V této souvislosti dojde v neděli mezi 10. a 12. hodinou také k posílení cca 70ti autobusových linek na území celého města z důvodu zachování návaznosti na odjezdy metra a možnosti přestupu mezi spoji bez prodlení. Jedná se veskrze o páteřní linky, kde bude interval zkrácen z 20 na 15 minut. Týká se to ale též i několika linek s delšími intervaly, které jezdí souběžně a koordinovány (souhrnný interval také 20, resp. 15 minut), u kterých dojde ke zkrácení intervalu z 40 na 30 minut.

 

Posledním opatřením obecné povahy jsou drobná posílení týkající se pouze úprav jízdních řádů na místech, kde dochází k přetěžování spojů.

 

Na území Městské části Dolní Chabry se změny týkají autobusových linek 162 a 169. Kromě výše zmíněného zkrácení intervalu v neděli mezi 10. a 12. hodinou z 40 na 30 minut, dojde také v pracovní dny mezi 8. a 9. hodinou ke zkrácení intervalu z 20 na 15 minut. Dokončení výstavby stávajících etap Nových Chaber se projevilo nárůstem poptávky ze zastávky Počeradská, odkud spoje v tuto dobu odjíždějí již plné a nemají dostatek kapacity pro cestující z Horňátecké ulice. Nově tak bude po 8. hodině posílením navýšena kapacita spojů nejen z Dolních Chaber celkově, ale bude možná i koordinace se spoji linky 145, tj. rovnoměrné střídání spojů, které v Horňátecké ulici zajistí pravidelný interval a lepší rozložení poptávky mezi spoji.

 

V příloze Vám zasílám zastávkové jízdní řády z prvních zastávek a také souhrnný jízdní řád daného úseku (linky 162,169,913). V tuto chvíli jsou již jízdní řády zveřejněny i na klasických místech na internetu, kde je lze nalézt, proto jde spíše jen o doplněk této zprávy.

 

Uvedená opatření jsou finální a lze je veřejně prezentovat. Posílení linek 162 a 169 v pracovní dny po 8. hodině je trvalé a není ničím podmíněno.

 

Z hlediska počtu spojů zajištěných garantovaně nízkopodlažními vozidly je zatím situace beze změny, na linkách 162 a 169 je v provozu ze čtyř vozidel již jen jedno vysokopodlažní. To je stav, který v rámci Prahy není dosažen zdaleka na všech linkách, proto o plné nízkopodlažnosti (tj. bylo by nízkopodlažní i poslední čtvrté vozidlo) bude možné uvažovat až v řádu let po dosažení obdobného stavu celoplošně v celém městě.

 

Na příměstských linkách 370 – 374 dochází také k termínu 1. září 2018 k úpravám jízdních řádů na základě požadavků měst a obcí, jedná se o změny v časech odjezdů apod.

S pozdravem a přáním pěkného dne

 

Odbor městské dopravy

Oddělení projektování městské dopravy

 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.