SLOVO STAROSTY Miroslava Maliny - ŘÍJEN 2018

Jsou před námi opět volby. Zájem o účast na nich v posledních letech obecně hodně poklesl. Možná to způsobuje znechucení ze současných praktik takzvané „vysoké“ politiky, možná tu jsou i další vlivy. Potěšující je, že Dolní Chabry si účast voličů udržují tradičně vysokou. Jsem za to rád, protože jsem příznivcem voleb. Je to veliký vynález demokracie.
  Současnost však přináší do předvolební kampaně nové praktiky. Prosté nabízení programů a záměrů povolební činnosti se výrazně změnilo. Současná rétorika celkem běžně zahrnuje spektrum od urážek a pomluv až po nesplnitelné sliby nebo výkřiky až směšného charakteru. Prohlášení typu: zařídíme otevřený úřad, vzdělání pro každého nebo městskou část pro příští generace, se dá srovnávat se slibem: zařídíme slunce pro každého zdarma. Tyto populistické způsoby jsou pro mě těžko přijatelné. V našich podmínkách se samozřejmě nové, nosné téma kampaně hledá těžko. Ani to by ale nemělo být důvodem 
k vymýšlení manipulací s fakty a lží.
   Jsme svéprávní lidé a úsudek si dokážeme udělat sami. Bohužel, současný stav a morální pokles politické kultury, ať na úrovni parlamentní nebo komunální odráží stav naší společnosti obecně. Pojďme se pokusit pomoci a pojďme k volbám. Přeji šťastnou ruku všem účastníkům. Nejen v čase přicházejícího podzimu nám přeji spokojený život v Dolních Chabrech.  

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.