Slovo starostky Barbory Floriánové prosinec 2018

Milí Chaberáci.

Je mi ctí vás poprvé touto cestou oslovit. Již měsíc máme nové vedení radnice a hned od prvních chvil jsme se pustili směle do práce. Dovolte mi, abych vás ve stručnosti provedla naší současnou agendou a výběrem nejdůležitějších kroků, na kterých intenzivně pracujeme. 

Všem nám v Chabrech v posledních několika týdnech zkomplikovala život oprava Ústecké ulice, která poznamenala a zatížila především dopravu. Jelikož práce pod vedením společnosti TSK nebyla s naší městskou částí nijak konzultována, adresovali jsme zásadní stížnost k příslušným odborům a požadujeme vysvětlení, nápravu a také součinnost v řešení skutečně kritické situace dopravy v Dolních Chabrech. 

Co se týká dalších stavebních projektů, pokračujeme v přípravách k výběrovému řízení na přístavbu základní školy a k výstavbě chodníku do Čimic. V obou případech je třeba doplnit stávající dokumentaci. Celý měsíc probíhala jednání, na nichž jsme řešili veřejné komunikace vedoucí do Středočeského kraje: zvýšení dopravy na těchto dříve polních cestách má zásadní dopad na intenzitu dopravy uvnitř městské části. A v rámci probíhajícího stavebního řízení jsme zaslali námitky k projektu „Nové Chabry – Fáze F a G“. Proběhla rovněž první navazující setkání Svazu malých městských částí a uskupení Starostové pro okruh, na nichž jsme řešili otázky a problémy, na kterých dlouhodobě spolupracujeme a budeme i nadále.

V rámci jednání Rady jsme rozdělili kompetence a gesce radních a ustanovili komise Rady, jejichž kompletní seznam bude zveřejněn na webových stránkách městské části. Jsme velmi rádi, že v komisích pracují téměř všichni zastupitelé a těšíme se na společnou práci.

Webové stránky naší městské části procházejí také úpravami a změnami, ze kterých máme radost. I přes náročný program prvních týdnů jsme už implementovali změny, které usnadní přístup k důležitým dokumentům, vedou k lepší orientaci ve vyhledávání a nabídnou také nové informace jako samostatnou položku, např. „Smlouvy“ nebo „Územní plán“. Kulturní dění můžete mimo jiné nalézt i pod samostatným odkazem www.kulturachaberskydvur.cz.

A novinkám ještě není konec. Po Novém roce se můžete těšit i na novou podobu Chaberského zpravodaje, které pro vás bude vytvářet nová redakční rada. Tato je složena z povolaných a zkušených osob, zároveň nikdo ze členů redakční rady není členem ani Rady MČ ani Zastupitelstva MČ. Těšíme se na nový formát a zajímavé zpravodajství ze života v Dolních Chabrech

Otevíráme radnici a také otevíráme nové i staronové kauzy. Práce máme před sebou hodně. Jsme však motivováni změnou, vnímáme pozitivní a reálný posun v jednáních, vytvořili jsme funkční řád pro společnou práci a postupujeme vpřed jako pevný tým. Děkujeme všem upřímně za podporu i za podněty. 

Přeji vám krásný adventní čas, příjemné vánoční svátky a šťastné vykročení do Nového roku.                              

Vaše Barbora Floriánová

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.