Slovo starostky Barbory Floriánové červenec / srpen 2019

Milí přátelé,
ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, už jsou zřejmě známy výsledky výběrového řízení na dostavbu chaberské školy. Chtěla bych tímto velmi poděkovat všem, kdo se na přípravách podíleli, bylo to náročné a vážím si nasazení všech odborníků i podpory paní ředitelky ZŠ.
V posledních měsících proběhla na naší radnici vykonstruovaná a lživá revoluce, iniciovaná koaličními členy VpCh a ODS. Její původ a důvod lze snadno domyslet. Mým cílem bylo vést transparentní a řádnou radnici, odmítla jsem a odmítám prosazování osobních zájmů a klientelismus.
Po jednání ZMČ 12. 6. 2019 jsem zůstala ve vedení radnice sama, bez radních, a celý zbytek zastupitelstva se namísto práce pro Chabry a na projektech věnoval nadále boji o křesla.
Vytrvala jsem ve vedení radnice, aby bylo řádně dokončeno výběrové řízení a také abych mohla dokončit zajištění financování školy ve výši 80 milionů korun, které jsme získali 20. 6. 2019 rozhodnutím magistrátu a zároveň přistoupení k EU fondům ve výši až 40 milionů korun. Vše se podařilo, jak jsem slíbila. Financování školy bylo zajištěno, tým připraven.
Zahájení dostavby školy letošní léto se i přes moji maximální snahu nemusí podařit. V chaberském zastupitelstvu pro letošní dostavbu bohužel není dostatečná podpora a v projektu byl nakonec nalezen i důvod, proč vlastně výběrové řízení zrušit. Jsem přesvědčena o tom, že neodstartovat připravený a zafinancovaný projekt není dobré rozhodnutí. Škola se bohužel stala obětí nezodpovědného chování VpCh a ODS, kteří vyvolali nestabilitu a ohrozili tak celou naši práci i dobré jméno Dolních Chaber. Můžeme jen doufat, že se projekt v budoucnosti rozjede znovu a snad bude i dokončen. Děkuji upřímně za velkou podporu z posledních týdnů. Zajistit řádné fungování úřadu a dalších projektů v rozjitřené atmosféře nebylo snadné a jsem ráda, že se to nakonec zdárně podařilo. Těší mě, že se mohu ohlédnout na dobře odvedenou práci, a věřím, že nové vedení s pozitivní energií převezme úspěšně rozběhnutou štafetu a bude pokračovat v běhu k rozkvětu a dobré budoucnosti Dolních Chaber. Milí Chaberáci, přeji vám krásné slunečné léto, hodně radosti a pohody.

Vaše Barbora Floriánová

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.