Slovo starostky Barbory Floriánové - prosinec 2019

Milí Chaberáci, nyní, když dopisuji tyto řádky, slavíme právě třicet let naší nové svobody. Zazněla prohlášení, zazněly vzpomínky a připomenutí doby před rokem 1989, Národní třída byla plná lidí, ale vlídná a pietní, plná světýlek a po celém centru města se pořádaly akce a večer nad městem svítila trikolora na Petřínské věži. Pro děti dnes školou povinné je to již minulost, která se jim ve škole možná i trochu plete s jinými historickými milníky, ale věřím, že i ony cítí upřímnou vlnu vlastenectví, upřímnosti a sdílené hrdosti letošních oslav. Já jim upřímně přeji, aby mohly vždy žít v demokratické svobodě, vyslovit nahlas svůj názor a také konfrontovat jej s jiným a v neposlední řadě, když je třeba, zase svou svobodu hájit.
Blíží se zároveň Vánoce, svátky klidu, smíru a radosti. Doba bilancování nad uplynulým rokem a výhledů do roku dalšího. Přejme si vzájemně dobré a radujme se společně z dobrých věcí a úspěchů. Vzpomeňme i ty, kterým je třeba podat pomocnou ruku či povzbuzení, také naše městská část se tento rok připojí k charitativním projektům. Pečovat chceme zejména o naše občany, a tak se těším, že se konečně v novém roce dočkáme vlastního sociálního pracovníka. Řešíme také koncepční uspořádání území zde na okraji Prahy spolu s dopravní situací. Velkou pozornost je nutné nadále věnovat zejména životnímu prostředí – jak péči o stávající, tak snaze o nový rozvoj. Opravujeme komunikace, zažádali jsme o převzetí komunikací, které budou vlastníky dány do pořádku a mnohé další. Co je pak naší daleko široko známou kvalitní doménou, je pestrý a bohatý kulturní program. Zde laťku držíme stále vysoko a nemáme v úmyslu nijak polevit. Rádi podpoříme místní občanské i spolkové iniciativy ve všech oblastech.
Těším se z každé dosažené mety pro naši městskou část a pro dobrý život našich obyvatel a dobrý sousedský a kulturní duch, který dělá z Chaber krásné místo pro život a láká další obyvatele. Držme své tradice a rozvíjejme své možnosti – jsme Chaberáci, lidé chrabří.
Připravujeme se také na veliký a dlouho připravovaný projekt dostavby naší základní školy. Vše o něm bylo řečeno a napsáno, dezinformace se snažíme uvádět na pravou míru. Proběhla i beseda ve škole, které jsme se společně s panem Golasem a panem Malinou zúčastnili, pro zájemce jsme zodpověděli snad opravdu vše. Bude to náročný projekt, pro náš skromný, leč výkonný tým velká výzva, ale jsme poctivě připraveni. Věřím v dobrý výsledek a upřímně se těším, že budeme mít krásnou a prostornou školu pro naše děti. A že tu je více a více dětí každým rokem. Napadlo mě během listopadového vítání občánků, že bychom spojili milé a užitečné a zasadili za všechny naše nové občánky v tomto volebním období nejméně stejný počet stromů v naší městské části. At’nám dobře rostou a vzkvétají – děti, stromky i Chabry. Přeji vám krásné a požehnané Vánoce a mnoho štěstí v Novém roce.

Vaše Barbora Floriánová
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.