Slovo starostky Barbory Floriánové - únor 2020

Milí Chaberáci,
na konci prosince jsme podepsali smlouvu se zhotovitelem projektu Dostavba ZŠ a předali jsme staveniště. Pamatuji si, jak loni touto dobou všichni kroutili hlavou a tvrdili, že se to v roce 2019 rozhodně nemůže podařit – a přece. Mám z toho velkou radost. Nakonec i letní zrušení výběrového řízení a klid na práci s projektem vedl k dobrému, objevili jsme možnost, jak se na projekt podívat z jiného úhlu, začít i v zimě, práce již započaly a už se velmi těším na další pokroky při výstavbě.
Minulý rok byl velmi náročný, ale podařilo se v něm nakonec maximum, co jsme si mohli přát. Výborná zpráva je, že dotace Evropských fondů na školu – 40 000 000 Kč, o které jsem zažádala v červnu, byla nyní schválena, a budeme ji brzy moci přidat do financí na stavbu – k 80 000 000 Kč, které nám na mou žádost přidal magistrát. Dalším příspěvkem je dotace od developera 30 000 000 Kč, kterou jsme získali po dlouhém a náročném vyjednávání, stejně jako snížení ze šesti pater na pět. Jsou to senzační částky, které se roky nedařilo získat a jen díky nim je stavba možná.
Daří se a je to velké povzbuzení do další práce. Ostatně i ve všech ostatních plánovaných projektech a akcích zůstáváme neméně pilní. Řešíme urgentní opravu kostela a chystáme se na opravu sokolovny, hledáme sociálního pracovníka i prostor pro pořádné sportoviště, opravujeme a rekonstruujeme, máme i novou techniku na běžný i zimní úklid (i sníh se letos naší připravenosti zřejmě zalekl).
Co se týká Pražského okruhu neodbytně urgujeme příslušné orgány a spolu se sdružením starostů zvažujeme další možnosti, jak prosadit opravdu funkční řešení, které by nezničilo postižené městské části a obce současnou prosazovanou variantou.
Ale únor je také měsíc zábavy, tance a masopustního veselí – první letošní ples je čerstvě za námi a za několik dní se doufám všichni potkáme na rozjařeném Masopustu.
Krásný masopustní únor!

Vaše Barbora Floriánová

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.