Slovo starostky Barbory Floriánové - březen 2020

Milí Chaberáci,
pomalu končí masopustní období, které jsme letos oslavili opravdu krásným velkým masopustním průvodem. Je velká radost vidět, jak si dokážeme společně připravit a užít tradiční slavnosti. Vytvářet společné radostné události a zároveň realizovat nové sousedské akce je dobrý základ zdravé komunity. Letos jsme v tomto duchu poprvé uspořádali i společný ples Sokola a městské části. Bylo to báječné a už se těšíme na další rok!
Jistě jste mnozí zaregistrovali, že dostavba naší základní školy úspěšně pokračuje. Na únorovém jednání zastupitelstva magistrátu byly také definitivně schváleny dotace 40 milionů korun z Evropských fondů. Získaly je pouze čtyři městské části a my jako jediná z těch malých. Sháníme podporu, jak jen to jde a sdílíme ji. Podpořili jsme také dotace na opravu kostela a na komunitní akce, na které jsme nasměrovali také Sokol a fotbal. Snažíme se podpořit opravu sokolovny. Minulý měsíc jsme na sekretariátu zpracovali projekt k soutěži ohledně sociální a rodinné politiky a také podrobnou žádost k investicím a opravám do našich komunikací. A stále se objevují nové výzvy a my je přijímáme. Je to náročné, ale je radost vidět za sebou odvedenou práci a děkuji za milé zpětné reakce.
Tohle jsou části práce radnice, které nejsou příliš vidět, ale jsou to hodiny a hodiny nad dokumenty, v jednáních a stresu stihnout precizní výsledek do daného limitu. A od této činnosti se často odvíjí, zda vůbec něco vznikne, a zda jsme my všichni společně – MČ, spolky i jednotlivci schopni dosáhnout na vytčené cíle.
Je to běh na dlouhou trať a není to snadné, ale snažím se o maximum pro rozvoj všech oblastí, které dlouho čekaly na impulz. Dívám se dopředu, nejen ke konci volebního období. Mám radost, z každého krůčku vpřed, za všechny, kteří se podílejí a podporují. Spolupracujeme a společně žádáme a doufáme dobrý výsledek. Držte nám palce a s jarní náladou jdeme na to.

Vaše Barbora Floriánová
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.