V Chabrech se dnes sešel krizový štáb

Členové krizového štábu se dnes 19. března 2020 sešli na místní radnici, aby vyhodnotili stávající situaci a vzájemně se informovali o uskutečněných i plánovaných opatřeních.

Během včerejšího a dnešního dne bylo rozvezeno na dvacet kusů velkých potravinových a hygienických balíčků, které občané velmi oceňují. Potřební občané z řad seniorů byli radnicí s nabídkou pomoci iniciativně osloveni na základě přijatých podnětů a znalosti zdejšího prostředí. V dalších dnech bude tato služba pro další případné zájemce pokračovat.

Důležitým tématem byly ochranné pomůcky a absence dodání z pražského magistrátu. Radnice proto nedostatek vyřešila vlastní výrobou látkových roušek a intenzivně řeší možnosti nákupu většího počtu roušek pro zajištění bezpečnosti většího množství občanů. S tím souvisí i dezinfekční prostředky, které vedení radnice zajistilo v počtu 1 000 litrů dezinfekčního mýdla, jehož distribuce bude řešena hned po doručení na radnici a budeme o ní vzápětí informovat.

K dispozici je na telefonu 725 010 084 sociální pracovnice Kristýna Tomšů a evidují se přihlášení dobrovolníci, aby mohla být v případě nutnosti jejich pomoc efektivně využita. Zatím tomu nebylo třeba a radnice stačí vlastními silami.

Opakovaně v této souvislosti vedení radnice vyzývá k podnětům na pomoc konkrétním obyvatelům.

Své návrhy, poptávky a nabídky roušek, žádosti o pomoc a další informace prosím směřujte na e-mail dchabry@dchabry.cz nebo telefonní čísla standardních kontaktů radnice.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.