V jakých barvách bude škola po dostavbě a rekonstrukci?

Pozornému chaberskému oku jistě neušlo, že u staveniště základní školy nyní visí dvě různé vizualizace budoucí podoby školy. První, šedivá, je pouze orientační vizualizace dle projektu a pro účely naplnění všech oznamovacích povinností stavby. Ta druhá, barevně výraznější verze, odpovídá budoucí podobě dokončené školy.

Největší diskuse se rozhořela na téma, zda celý objekt školy sladit v jedné barvě, čímž by ovšem třeba hodně vynikla ponechaná plastová okna v původní budově, nebo zda přiznat rozdíly mezi jednotlivými hmotami a nestydět se za stylovou různorodost. Na úpravu fasády jsme povolali pana architekta Malinského. Zvolená barevná kombinace ctí původní budovu a s pokorou k ní ponechává původní stavbu v bledém odstínu. Objekt budoucí rozšířené tělocvičny a jídelny bude v odstínu cihlově červené s odkazem k původnímu objektu, který měl cihlový obklad. Hmotou největší je přístavba směrem k hřišti, kde bude sedmnáct nových učeben a další zázemí. Tato bude mít barvu šedomodrou. Vstup do školy a šatny zůstává prosklený a tmavě šedý, jak je již dnes možné zpozorovat.

Je pochopitelné, že se mohou názory na zvolené provedení lišit. Pevně ale věříme, že se bude celková podoba budov nových i rekonstruované stávající většině lidí líbit a především se v ní pak budou dobře cítit žáci a učitelé.
 

Aktuální pohled na budoucí objekt školy od západu
Původní projektová vizualizace

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.