SLOVO STAROSTKY ŘÍJEN 2020

Mílí chaberští,
říjnové slovo píši v neděli po Zažít Dolní Chabry jinak, tedy po lhůtě, ale šťastná. Jsem ráda, že akce vyšla, a chtěla bych touto cestou moc poděkovat organizátorům, kteří se dobrovolně a ze svého volného času zapojili, i vám všem, kdo jste přišli. Společně jsme se nadechli pro naše Chabry. Dobrá nálada, pohoda a pocit sounáležitosti jsou tím nejlepším základem pro zdravý imunitní systém. Ten budeme letošní podzim a zimu hodně potřebovat.
V létě proběhlo na úřadě několik personálních změn. Na sekretariátu starostky a místostarosty jedno místo ubylo a práce se rozdělila. Odešla nám dlouholetá hlavní účetní a rozpočtářka Lýdie Patáková, která ale zůstává Chabrům věrná jako fotbalová trenérka. Nebe vyslyšelo mé volání o pomoc a poslalo mi novou, skvělou hlavní účetní a rozpočtářku. S panem tajemníkem jsme se dohodli na ukončení jeho pracovního poměru koncem roku a brzy budeme vyhlašovat výběrové řízení na pozici šéfa úřadu.
Péči o veřejný prostor a správu nemovitostí přibyly od září dvě nové posily, za což jsem moc ráda a myslím, že jejich práce začíná být vidět. To díky nim můžete v Mobilním rozhlasu najít denně vyřešené podněty občanů.
Vysloužila jsem si přezdívku „starostka blokující okruh“. Léta voláme po diskusi a společném nalezení nejrychlejšího řešení namísto neustálého válcování jiných názorů těch, kteří jsou stavbou dotčeni. Dolní Chabry jsou účastníkem řízení k SOKP 511, je tedy samozřejmé a legitimní, že se vyjádřily. Účastníky řízení jsme proto, že jsme oficiálně stavbou dotčeni, byť je od nás vzdálena 13 km vzdušnou čarou, jak se neustále připomíná. Chceme okruh odpovídající 21. století a deklarovaným prioritám ochrany životního prostředí a zdraví. Navrhujeme alternativy – vzdálenější trasování od města nebo jeho zatunelování. Místo diskuse jsme za viníky neschopnosti státu dostavět Pražský okruh.
Děti mi říkaly, že jsem moc dlouhá. Loučím se tedy s Vámi a moc doufám, že vás říjnové číslo Zpravodaje zastihne v dobré náladě a při plném zdraví.

Vaše KŠŠ
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.