SLOVO STAROSTKY LISTOPAD 2020

Vážení a milí chaberští sousedé,
přišel podzim jako každý rok, a přesto je jiný. Opakuje se situace z letošního jara, virus bohužel udeřil s větší intenzitou a ukazuje, že naše bezpečí má tenkou slupku.
Je třeba respektovat nastavená pravidla chování s pokorou a důvěrou, že mají smysl, a nést hrdě osobní odpovědnost vůči ostatním i vůči celku. Nesmíme se nechat vystrašit, je třeba si zachovat zdravý nadhled. I přes omezené možnosti setkávání je teď velmi důležité, aby nikdo nezůstal osamělý. Moc mile mě potěšilo, kolik chaberských lidí nám začalo nabízet pomoc potřebným v naší městské části. Záměrně mezi skupinu potřebných neřadím automaticky seniory. Chaberská krása zralého věku je totiž kolikrát čipernější než já a při jejich švitoření u Kavárniček nebo setkání organizovaných Sociální komisí se těžko soustředím na práci. Jedno ucho by pořád poslouchalo, o čem hovoří a už se moc těším, až si zase na jaře otevřu okno.
Nemám o nás strach, zjistili jsme, že vše zvládneme, pokud se semkneme.
Bližší informace o možnostech pomoci naleznete v tomto čísle. Aktuální zprávy vám přinášíme prostřednictvím sociálních sítí, webu, mobilního rozhlasu. Neváhejte se na nás obrátit, jsme tu pro vás.
Z toho, co se dělo na úřadu, tentokrát jen informativně o nejdůležitějším. Sešli jsme se s firmou ČEPS ohledně vedení přenosové soustavy vysokého napětí kolem naší městské části; městská část nesouhlasí a podala námitky do řízení o stavbě řadových domů na zeleném oválu v ulicích Nová/Pihelská; rada vybrala zpracovatele Dlouhodobého plánu rozvoje a zvolila řídící výbor a členy jednotlivých pracovních skupin složených z odborníků a místních. Vyzkoušeli jsme si velmi omezený režim kvůli karanténám na úřadě i nastavení režimu fungování na směny a prací z domova. S paní ředitelkou jsem řešila přechod školy do režimu online. Zřídili jsme si krizový akční tým složený z radních a ředitelek školek a školy, abychom spolu mohli operativně a rychle komunikovat.
Vedle distribuce pomoci a dezinfekce nás čekají krásné momenty roku. Advent, který zahájíme rozsvícením vánočního stromu na Hrušovanském náměstí. Strom tentokrát ozdobíme vlastní a žádný řezaný. Nižší patra stromu bych ráda přenechala ke zdobení dětem jejich vlastními ozdobami.
Mějte se krásně a opatrujte se!

Vaše KŠŠ

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.