Od středy bude platit zákaz nočního vycházení, maloobchod zavře v osm

Od středy 28. října 2020 bude platit až na přesně stanovené výjimky zákaz vycházení v nočních hodinách mezi 21:00 a 5:00 hodin. Maloobchod bude muset každý den zavírat už ve 20:00 hodin a v neděli pak budou obchody zavřené úplně. V obou případech platí konkrétní výjimky pro zboží nejnutnější potřeby.

Do ulic budou moci lidé od středy v čase 21:00 až 5:00 hodin vycházet, pouze pokud půjdou do práce nebo podnikat, případně pro výkon práce, dále v neodkladných případech nebo venčení psa – v tom případě však nejdále 500 metrů od místa bydliště. Nadále platí všechna dosavadní vyhlášená opatření.

Vláda rovněž nařídila zaměstnavatelům využívat práci na dálku, pokud ji zaměstnanci mohou vzhledem k charakteru práce a provozním podmínkám vykonávat v místě bydliště.

Rovněž od středy bude zakázán prodej nábytku, koberců a podlahových krytin, provoz sázkových kanceláří a omezen prodej na tržnicích, tržištích a v mobilních provozovnách tak, že se tu nesmí prodávat nic než vybrané druhy potravin a ty se nesmí konzumovat přímo na místě.

Všechny obchody až na benzínky, lékárny, prodejny na letištích, nádražích a v nemocnicích a stravovací provozy budou muset mít zavřeno v neděli a ve všední dny od 20 hodin do 5 hodin ráno. Nové omezení se dotkne i provozu lázní, které budou moci pečovat pouze o klienty, jejichž lázeňská péče je alespoň částečně hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

V dalších nařízeních Ministerstvo zdravotnictví řešilo hlášení nově pozitivních případů a způsob příjmu nových pacientů. Vláda schválila také prodloužení podpůrného programu Antivirus B až do konce roku, tedy do 31. prosince 2020. Podnikatelům a firmám v krizové době pomůže také další rozšíření liberačního balíčku, který vyhlásila vicepremiérka a ministryně financí.

Text vychází z tiskové zprávy Vlády ČR. Podrobnosti naleznete také v přiloženém usnesení.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.