​Stupeň PES 5 vstoupil v platnost a s ním další omezení

Na základě rozhodnutí Vlády ČR se dnes 27. prosince 2020 zpřísňují protiepidemická opatření a celá republika přechází do 5. stupně PES. Přísnější opatření by zatím měla platit nejméně do 10. ledna 2021. 

Opět bude prodloužen noční zákaz vycházení s počátkem už ve 21:00 hodin. Ve stejnou dobu budou muset zavřít všechny prodejny a služby včetně výdejních okének, přičemž vláda opět přikročila k jejich výraznému omezení, budou povoleny opět jen vymezené základní druhy prodávaného zboží a poskytovaných služeb.

Jak dále uvádí Vláda na svém webu, všechny provozovny budou mít stejné podmínky k prodeji, tudíž se zákaz bude týkat výhradně sortimentu a služeb a nebude již vázán na velikost prodejny. To v praxi znamená, že velké supermarkety nebudou smět nabízet zákazníkům doplňkové zboží, které nelze prodávat a nabízet v jiných provozovnách. Všechny povolené maloobchody a provozovny služeb budou moci mít otevřeno i v neděli. Zakázán je i prodej nepotravinářského zboží na tržištích, v tržnicích a v mobilních provozovnách.

Shromažďování osob na veřejnosti je omezeno na dvě. Svateb, pohřbů a vstupu do registrovaného partnerství se bude moci účastnit nanejvýš patnáct osob. Do přísnějšího režimu se po skončení vánočních prázdnin vrátí i školy, které budou fungovat opět v distančním systému výuky s uvedenými výjimkami.

Blíže o vydaných nařízeních na webu Vlády ČR.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.