Od čtvrtka budou povinné respirátory na vybraných místech

Na včerejším jednání Vlády ČR bylo rozhodnuto o zpřísnění povinného nošení ochranných pomůcek dýchacích cest. Od čtvrtka 25. února 2021 bude nutné na vybraných veřejně přístupných místech povinně nosit respirátor třídy minimálně FFP2 či KN 95 či dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky.

Přísnější pravidla pro nošení osobních ochranných prostředků na veřejně přístupných místech na základě mimořádného protiepidemického opatření resortu zdravotnictví se týká vnitřních prostor prodejen či provozoven služeb, ambulancí zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb, mezinárodních letišť, veřejné dopravy a zastávek a rovněž vozidel, v nichž cestují členové více než jedné domácnosti.

Až do neděle 28. února bude v tomto případě platit všeobecná přechodná výjimka, která dočasně umožní i použití jiných ochranných prostředků. Z výše uvedených nařízení budou nadále platit výjimky pro zvláštní případy, například pro děti do 15 let.

Rozhodnuto bylo také o dalším prodloužení podpůrného programu Antivirus či o dalším bezplatném poskytnutí osobních ochranných prostředků pro zaměstnance škol a pro osoby ohrožené chudobou.

Více informací na webu Vlády ČR nebo v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví ČR.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.