Radnice zajistila pro seniory očkování v Chabrech

V Dolních Chabrech bylo 24. února 2021 naočkováno první várkou vakcíny proti covid-19 společnosti Pfizer všech třicet pět přihlášených chaberských seniorů starších 80 let. Těm, kteří se nemohli bez cizí pomoci dostavit, byl nabídnut odvoz do lékařského zařízení na Spořické. Zájemci o očkování se mohli hlásit na telefonní infolince 702 192 330, kterou nechala radnice zřídit během podzimní vlny pandemie pro pomoc chaberským občanům a nyní ji využila také pro přihlašování seniorů k vakcinaci mobilním týmem přímo v Dolních Chabrech. Celkový počet osob ve věku nad 80 let je v naší městské části 175.   

Od 1. března bude možné očkovat i mladší ročníky nad 70 let. Nově budou moci očkovat i praktičtí lékaři. Zájemci se mohou opět hlásit u svého praktického lékaře nebo na stejné telefonní lince městské části. Další termíny očkování budou známé na základě zajištění dostatečných dodávek vakcíny vládou.

Poděkování patří městské části Praha 1, jejímu starostovi Petru Hejmovi, Viktoru Furmanovi z GHC za rychlou spolupráci. Naše seniory očkoval mobilní tým Nemocnice Na Františku. Zázemí a svůj odborný dohled nám poskytla MUDr. Milena Filípková. Velký dík patří i chaberské zdravotní sestřičce Radce Šamonilové, která se nabídla s pomocí, a v neposlední řadě naší knihovně, která sloužila na infolince jako call centrum.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.