Nový nouzový stav, mimořádná opatření a formuláře ke stažení

Vláda České republiky vyhlásila dne 26. února 2021 nový nouzový stav, který platí do 28. března. Zároveň schválila prodloužení či zpřísnění mimořádných opatření a zcela nové opatření, které týká volného pohybu osob. Opatření jsou platná od 1. do 21. března.

Omezení volného pohybu

Pohyb osob bude omezen jen na rámec okresu trvalého pobytu. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu.

Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení od zaměstnavatele. Živnostníci by měli mít u sebe například doklad o zakázce.

Další omezení se týká pohybu na čerstvém vzduchu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště.

Návštěvy příbuzných ani v rámci okresu nebudou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče.

Pro Dolní Chabry, jakožto součást obce Praha, je v tomto důležitá severní hranice městské části se Zdiby, resp. Středočeským krajem.

Nejčastější otázky a odpovědi k tomuto nařízení jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR, kde bude také možné stáhnout si formulář pro opuštění okresu. Nejčasteji využívané formuláře naleznete ke stažení také v příloze pod tímto článkem.

Usnesení vlády České republiky ze dne 26. února 2021

(Text převzat z webu hl. m. Prahy a upraven pro potřeby MČ.)

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.