V průběhu března probíhá revitalizace třešňovky

Avizovaná důkladná obnova třešňového sadu za hřbitovem o rozloze 13 350 m2 nabírá obrátky. Kolemjdoucí mohou denně sledovat, jak se oblast mění a pročišťuje. V první fázi probíhá nejprve odstranění náletové vegetace, především nepůvodního a invazivního trnovníku akátu, ale i dalších dřevin a keřů. Perspektivní stromy jsou samozřejmě zachovány a s nimi i kusy některých starých stromů, včetně těch na zem spadlých, pro účely hmyzích hotelů.

Práce budou pokračovat rozšířením stávající třešňové aleje a doplněním o nové stromky. V závěrečné fázi se dočkáme také výsadby celkem dvaceti čtyř kusů jabloní a hrušní a podél západní hranice území jedenácti kusů slivoní. Revitalizaci provádí radními vybraná firma Zahrady Kepka, s. r. o., a financovány jsou díky úspěšné žádosti o dotaci z pražského magistrátu.

Lokalita Červených vrchů patří mezi oblíbená klidová místa pro procházky v přírodě a zastavit se zde můžete také u jedné z tabulí chaberské naučené stezky, která odkazuje například k prvotnímu pravěkému sídlišti a tamním archeologickým průzkumům pod dohledem Eduarda Štorcha.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.