10 000 kroků s městskou částí od 1. dubna

Zapojte se s námi do dubnové výzvy, připojte se od 1. dubna 2021 k projektu 10 000 kroků a pojďte společně cestou ke zdraví. Městská část Praha-Dolní Chabry se přihlásila do projektu, který podporuje přirozený lidský pohyb a posiluje tak tělo i mysl na každodenní bázi. Cílem projektu je motivovat lidi k pravidelné aktivitě alespoň po dobu jednoho měsíce. Deset tisíc kroků je zhruba 7,5 km, jak ale sami autoři uvádějí, stačí ve skutečnosti mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější.

Na webových stránkách www.desettisickroku.cz naleznete vše o projektu, můžete se do výzvy přihlásit, přečíst si pravidla soutěže a sledovat průběžné výsledky mezi jednotlivci. 

Aktivitu je možné v rámci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji v podobě printscreenu nahrát do svého profilu. Každý kilometr je bodově ohodnocený, přičemž je zde zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je i těmto lidem umožnit umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny. 

Dolní Chabry zde mají i samostatnou stránku, na které se mimo jiné dozvíte, že první tři muže a první tři ženy s největším počtem bodů odměníme knihou Dolní Chabry pamětihodnosti a usedlosti na historických fotografiích, balíčkem pro zdraví od společnosti Pilulka Lékárny a. s. a rouškou s výšivkou loga městské části. 

A kudy se vypravit? Možností je nepočítaně, nabídneme několik tipů

Trasa 1 (cca 8 km)

První trasa začíná na konečné autobusu u rybníka v Dolních Chabrech. Vede směrem k Vltavě, Drahaňskou roklí. Přibližně po dvou kilometrech se stáčí doprava směrem do údolí Čimického potoka, dále pak na vyhlídku za starými Bohnicemi nad Vltavou. Odtud pokračuje kolem starého bohnického hřbitova až na okraj bohnického sídliště a opět údolím Čimického potoka na konečnou zastávku autobusu Sídliště Čimice, kde končí.

Trasa 2 (cca 7 km)

Druhá trasa začíná na břehu Vltavy na konečné autobusu Zámky. Od útulku pro opuštěná zvířata vede do prudkého kopce směrem ke starému bohnickému hřbitovu. Obchází hřbitov a pokračuje do údolí Čimického potoka a dále do Drahaňské rokle. Divokou přírodou pokračuje až k chaberské čističce odpadních vod a pak po panelové cestě prudce do kopce směrem k čimickému sídlišti. Závěrečných pár set metrů vede podél ulice Spořické až na Hrušovanské náměstí, kde trasa končí přímo před chaberskou radnicí.