Slovo starostky duben 2021

Milí Chaberáci,
úspěšně jsme naočkovali druhou dávkou vakcíny seniory ve věku nad 80 let a naše KC (nyní zkratka pro „kól centrum“) má již dlouhý seznam zájemců z řad seniorů starších 70 let. Potvrzuje se, že lidé dávají přednost očkování v jim známém prostředí a dostupné vzdálenosti než ve velkých očkovacích centrech při nemocnicích. Brzdou je jen dostupnost vakcín. Na další kolo jsme ve spolupráci s mobilním očkovacím týmem Nemocnice Na Františku připraveni. Jedinou neznámou jsou vakcíny, kterých by od poloviny dubna mělo být již všude dost. Způsob distribuce vakcín v Praze je neskutečně složitý systém, který přesahuje rámec mně vymezenému prostoru pro úvodní slovo, zájemcům jej ráda objasním. Každopádně z informací, které zazněly na online diskusi k očkovací strategii hlavního města, vyplynulo, že očkování skrze očkovací centra bude jistější kvůli dostatečnému zásobování vakcínami než u praktických lékařů. Rozdíly jsou také v druhu vakcín, kdy praktici dostávají na skladování nenáročné vakcíny, zatímco centra očkují vakcínou Pfizer. Od poloviny dubna by měla být na trhu dostupná nová vakcína od firmy Johnson and Johnson, jejíž výhodou je aplikace pouze v jedné dávce.  Počátkem dubna by mělo vzniknout velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru s předpokládanou kapacitou až 1 000 osob denně.
Schválili jsme rozpočet na rok 2021. Největší investiční akcí samozřejmě zůstává rekonstrukce a dostavba základní školy s předpokládaným ukončením v létě. Harmonogram stavby je napnutý, ale vše jde podle plánu. Letos jsme také vymezili větší objem finančních prostředků na projekty, které nám zoufale chybí a jsou nutným předpokladem pro získávání dotací. Doděláme strategický plán rozvoje obce. Chceme se více věnovat opravě komunikací. Nutností je pasportizace komunikací a zeleně, bez ní dostáváme od hlavního města na péči o zeleň nízké příspěvky. Mám radost ze získané dotace MŠ Beranov na projekt Přírodní zahrada Beranov 2020. Zasadili jsme společně strom a k jeho kořenům uložili časovou schránku. Děti budou mít vlastní naučné přírodovědné koutky a záhonky, na kterých budou samy pěstovat. Co si vypěstují, si také samy snědí. Po dlouhé interní debatě jsme se rozhodli neuzavírat dětská hřiště, pouze je častěji uklízet a desinfikovat, včetně toho v Nových Chabrech, které nemáme ve správě. Ať vám i dětem slouží. 
Milujte se a množte se a pokud nám chcete přinést více peněz do naší městské kasy, registrujte si v Chabrech trvalé bydliště. Vy, vaše děti, vnoučata i váš pes. Opatrujte se,

Vaše KŠŠ
 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.