Děti se vrátily do školy a školek. Testy zvládly a všechny vyšly negativně

Žáci prvního stupně a děti s povinným předškolním vzděláváním se v pondělí 12. dubna 2021 vrátili po dlouhých týdnech do základní školy a mateřských škol. Všichni byli otestováni, testy zvládli a všichni vyšli negativní. Antigenní testy na covid-19 dvakrát týdně jsou podmínkou Ministerstvem zdravotnictví pro umožnění nástupu do vzdělávacího zařízení.

V chaberské škole šlo dnes dle slov ředitelky Zdenky Chaloupecké vše bez problémů. Testovalo se ve třídách na začátku vyučování, vždy pod dohledem dvou pedagogů. Sedmnáct dětí doprovodili do školy rodiče, kteří jim posléze v jídelně také asistovali při provedení testu. Všechny výsledky vyšly negativní.

Hladký průběh a negativní výsledky u všech testovaných ohlásila také ředitelka Pohádkové školičky na Bíleneckém náměstí Lenka Hromadníková. Všechny děti bez prokázané nákazy potvrdila i školka Chaberáček. V MŠ Beranov byly také děti negativní, pouze jeden test nebyl dostatečně průkazný, což ředitelka Miroslava Vašíčková ihned řešila s hygienickou stanicí. Zde testy probíhaly za přítomnosti rodičů a pod dohledem zaměstnanců školek.

Od 12. dubna jsou mateřské školy otevřeny pro děti s povinným předškolním vzděláváním (děti v posledním ročníku před vstupem do ZŠ). Základní školy včetně té chaberské mohou od pondělí prezenčně navštěvovat žáci prvního stupně tzv. rotačním způsobem, tedy, že celé třídy budou do školy chodit střídavě po týdnu – v chaberské škole jeden týden šest tříd, druhý zbylých pět. Ostatní třídy zatím pokračují v distanční výuce. Podrobnosti případně na stránkách školy.

 

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.