Výstraha před velmi silnými bouřkami

AKTULIZOVÁNO: Výstraha před velmi silnými bouřkami bude v Praze a širokém okolí platná od 18:00 hodin 29. června 2021 do 4:00 hodin 30. června 2021.

Očekává se výskyt velmi silných bouřek, ve kterých se může lokálně vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 50 mm, nárazy větru kolem 90 km/h a kroupy .

Doporučení ČHMÚ ke zmírnění následků jevu: „Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.“

Z důvodu předpovídaných přívalových srážek jsou očekávány v zasažených oblastech prudké přechodné vzestupy hladin zejména menších toků až k úrovni 1. SPA. Tato výstraha bude platná od 18:00 hodin od 29. června 2021 do 12:00 hodin 30. června 2021.

Více informací sledujte na webu Českého hydrometerologického ústavu www.chmi.cz nebo mobilní aplikaci ČHMÚ.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.