Poděkování Linky bezpečí za dar od městské části

Děkujeme MČ Praha-Dolní Chabry za poskytnutou dotaci v letošním roce ve výši 10 000 Kč. Z této částky bude spolufinancován provoz bezplatné telefonické krizové Linky bezpečí pro děti a mládež a Rodičovské linky. Podpory si velice vážíme a děkujeme, že můžeme společně pomáhat těm, kteří naši pomoc potřebují nejvíce.

Posláním Linky bezpečí, z. s., je poskytovat kvalitní a snadno dostupnou pomoc dětem, mladým lidem do 18 let (studentům do 26 let) a všem, kteří jednají v jejich zájmu. Linka bezpečí pomáhá s řešením náročných životních situací i každodenních starostí a problémů. Poskytuje krizovou intervenci a poradenství pro klienty z celé České republiky prostřednictvím telefonu, chatu a e-mailu.

Rok 2021 poznamenala celosvětová pandemie koronaviru, jejíž dopady se odrazily na psychickém stavu celé společnosti a ovlivnily i činnost Linky bezpečí. Děti často neměly možnost zavolat na naši službu, například z nedostatku soukromí, a proto jsme zaznamenali větší počet klientů využívajících naši e-mailovou a chatovou poradnu. Rozhodli jsme se tedy rozšířit provozní dobu chatu z osmi hodin na dvanáct hodin a celkově se více zaměřit na online prostředí. Na konci září minulého roku jsme spustili vlastní podcast s názvem Na tenké Lince, kde otevřeně mluvíme o tématech, se kterými nás děti a dospívající kontaktují a snažíme se posluchače provést základní problematikou daného tématu, zevrubně nastínit, co a proč se děje, a jak dál postupovat směrem k řešení. Podcasty jsou dostupné na www.linkabezpeci.cz a na platformě Anchor.

Telefonní služba Linky bezpečí je dostupná zdarma, nonstop a anonymně na telefonním čísle 116 111. Rodičovská linka nabízí krizovou pomoc a základní sociální poradenství po telefonu na čísle 606 021 021 (O2 operátor) nebo prostřednictvím e-mailu.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.