Slovo starostky září 2021

Milí Chaberáci,
léto je časem prázdnin, ale pro nás bylo obdobím horečné aktivity s cílem dokončení dostavby a rekonstrukce základní školy. Rozšíření kapacity školy je pro mě osobně naplněním jedné z podmínek referenda pro další výstavbu v Dolních Chabrech, které jsme za 18400.cz uspořádali již v roce 2016.
Do projektu jsem naskočila v době, kdy byla stavba v počátcích, předchozí koalice se na dostavbě školy rozpadla, realizace nebyla pokrytá dostatkem financí a bylo třeba akutně řešit spoustu nevyjasněných otázek. Na poslední chvíli se projekt, který počítal s nejlevnější variantou realizace, podařilo vylepšit, i když rekonstrukce původní budovy si ještě mnohá vylepšení zaslouží.
Nejen školou jsou ale Chabry živy. Důležité je též probíhající jednání městské části se společnostmi ČEPS a PREdistribuce, a.s. o podobě nového vedení vysokého napětí. Požadujeme, aby nás nové vedení kolem Chaber zbavilo drátů, které dnes vedou přes obydlenou část. Dosavadní jednání vypadají velmi nadějně.
Pro mě bylo léto dalším pokračováním našeho boje za rozumnou variantu dostavby Pražského okruhu. Na toto téma odvysílal Český rozhlas Plus dne 8. srpna v rámci pořadu Zaostřeno reportáž. Byť se jednalo o reportáž odvysílanou veřejnoprávním médiem, vyvážená rozhodně nebyla. Nadále trváme na tom, že okruh nemá vést přes obydlenou oblast, nepřejeme si výstavbu Čimického přivaděče ani most přes Drahanské údolí.
S přáním, ať se škola líbí nejen školákům, se na vás budu těšit na dni otevřených dveří dne 2. září od 17:00 hodin.

Vaše KŠŠ

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.