Slavnostní otevření základní školy a den otevřených dveří

Po dvou měsících prázdnin dnes děti zavítaly do nových prostor chaberské základní školy, která byla 2. září 2021 slavnostně otevřena.

Přestřihnutí pásky se za radnici zúčastnili starostka Kateřina Šilhová Šafránková, 1. místostarosta Milan Golas a zastupitel Miroslav Malina. Na slavnostní akt dorazil z pražského magistrátu také náměstek Pavel Vyhnánek, ředitel stavební firmy PKS stavby a.s. Jaroslav Kladiva a další přizvaní hosté včetně ředitelky školy Zdenky Chaloupecké, zástupce stavebního dozoru, starostů okolních městských částí nebo dalších chaberských zastupitelů.

Po úvodním slově a přestřihnutí pásky před hlavním vstupem byli hosté pozváni dovnitř školního areálu, kde proběhla krátká prohlídka nových a zrekonstruovaných prostor. Poté se přítomní shromáždili na jedinečné střešní terase nového jižního křídla budovy, kde jednotliví zástupci pronesli několik slov a poděkování a zazněla státní hymna v podání sopranistky Markéty Fassati.

Odpoledne na slavnostní otevření navázal nejen pro rodiče s dětmi den otevřených dveří s florbalovým utkáním. Na novou školu se přišlo podívat zhruba pět set návštěvníků a z jejich reakcí lze soudit, že se jim výsledné dílo líbilo.

Dostavba a rekonstrukce základní školy byla zahájena na přelomu let 2019 a 2020, přičemž příprava projektu započala již před více jak deseti lety. Škola má nyní rozšířenou kapacitu na 550 žáků a dostatečné moderní zázemí včetně dvou tělocvičen, zbrusu nové kuchyně, jídelny nebo šaten. Celkově vyšla dostavba na víc než 220 milionů korun a na financování se podíleli jak pražský magistrát, tak Evropský strukturální a investiční fond OP Praha – pól růstu ČR.

Přejeme všem dětem, ať se jim v nových třídách líbí, zažijí zde spoustu pěkných okamžiků pro hřejivé budoucí vzpomínky.

Další fotografie od Michala Antla naleznete ve Fotogalerii.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.