Říjnová výzva 10 000 kroků

Po půl roce tu máme opět výzvu 10 000 kroků. Zapojte se s námi chůzí nebo během. Od 1. do 31. října můžete udělat něco pro své zdraví a prostě jen chodit o něco častěji než nyní. Navíc můžete soutěžit s přáteli a dalšími Chaberáky o to, kdo za pohyb získá víc bodů. Stačí se přihlásit na www.desettisickroku.cz.

Cílem nemusí být ujít denně deset tisíc kroků, ale chodit či běhat kvůli sobě, pro lepší pocit, radost i zdraví, zkrátka motivovat se k pravidelné aktivitě. Deset tisíc kroků je zhruba 7,5 km, ve skutečnosti stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější.

Městská část Praha-Dolní Chabry je opět jednou ze zapojených obcí a první tři ženy a muže s největším počtem bodů posléze odmění. Na webových stránkách www.desettisickroku.cz naleznete vše o projektu, přečíst si pravidla soutěže, přihlásit se do výzvy, připojit se k městské části a sledovat průběžné výsledky mezi jednotlivci i týmy. 

Aktivitu je možné v rámci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji v podobě printscreenu nahrát do svého profilu. Každý kilometr je bodově ohodnocený, přičemž je zde zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je i těmto lidem umožnit umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku.  

A kudy se vypravit? Možností je nepočítaně, nabídneme několik tipů

Trasa 1 (cca 8 km)

První trasa začíná na konečné autobusu u rybníka v Dolních Chabrech. Vede směrem k Vltavě, Drahaňskou roklí. Přibližně po dvou kilometrech se stáčí doprava směrem do údolí Čimického potoka, dále pak na vyhlídku za starými Bohnicemi nad Vltavou. Odtud pokračuje kolem starého bohnického hřbitova až na okraj bohnického sídliště a opět údolím Čimického potoka na konečnou zastávku autobusu Sídliště Čimice, kde končí.

Trasa 2 (cca 7 km)

Druhá trasa začíná na břehu Vltavy na konečné autobusu Zámky. Od útulku pro opuštěná zvířata vede do prudkého kopce směrem ke starému bohnickému hřbitovu. Obchází hřbitov a pokračuje do údolí Čimického potoka a dále do Drahaňské rokle. Divokou přírodou pokračuje až k chaberské čističce odpadních vod a pak po panelové cestě prudce do kopce směrem k čimickému sídlišti. Závěrečných pár set metrů vede podél ulice Spořické až na Hrušovanské náměstí, kde trasa končí přímo před chaberskou radnicí.