Tříkrálová sbírka 2022: Přispět můžete u nás v knihovně

Loni se Tříkrálová sbírka musela obejít bez osobní účasti, letos už ale koledníci od počátku ledna 2022 mohou opět do ulic a budou rozdávat radost a požehnání, a také prosit o příspěvek na lidi v nouzi. Koledovat se bude také v Dolních Chabrech a přímo v naší knihovně na Hrušovanském náměstí bude do poloviny ledna umístěna jedna z kasiček, do které můžete libovolně přispět.

Záměry sbírky v letošním roce v Pražské diecézi jsou:

  • Možnost využití pro projekty koledujících subjektů – u nás pro Středisko mládeže Kobylisy (65 %)
  • Diecézní záměry – výstavba komunitního centra sv. Anežky v Praze 2 (15 %)
  • Podpora Komunitního centra sv. Zdislavy Kolín
  • Celostátní charitativní projekty (5 %)
  • Režie sbírky (5 %)

Pomoc v zahraničí:

  • Pomoc rodinám, seniorům a dětem v Bělorusku a Uzbekistánu (10 %)

Sbírka potrvá do 16. ledna 2022.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2020 to bylo přes 130 milionů, za celou dobu existence sbírky už 1,5 miliardy korun).

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším lidem v nouzi všude tam, kam dosáhne pomoc Charity Česká republika. Desetina výnosu sbírky je každoročně určena na rozvojovou a humanitární pomoc v zahraničí.

Více se o sbírce, jejích účelech a možnosti přispět také prostřednictvím dárcovské SMS dočtete na webu Tříkrálové sbírky.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.