Přehledně o vyřízení humanitární dávky a podpora školství

Přehledně online o vyřízení humanitární dávky

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo webovou aplikaci pro snadné vyřízení humanitární dávky pro ukrajinské občany, kteří k nám utíkají před válkou. Proces žádostí a vyplácení dávek by měl probíhat pokud možno co nejčastěji online bez nutnosti osobně navštívit pobočky Úřadu práce ČR. Další informace lze získat dvoujazyčně souhrnně také na webu Úřadu práce ČR.

Další užitečné informace o pomoci občanům Ukrajiny na webu MPSV jsou přehledně zpracované do konkrétních bloků a přeložené do ukrajinského jazyka. Naleznete je na portálu: https://www.mpsv.cz/web/cz/pomoc-ukrajine.


Podpora ministerstva školství v době válečného konfliktu na Ukrajině

Na portálu https://www.edu.cz/ukrajina/ publikuje MŠMT v souvislosti s válečným konfliktem informace pro školy i Ukrajince. Součástí webu je sekce FAQ, kde školy naleznou otázky a odpovědi na konkrétní případy, nebo telefonické a e-mailové linky, na které se mohou školy k problematice ukrajinského konfliktu a jeho dopadů obracet. Důležité informace jak postupovat při integraci do českého vzdělávacího systému zde naleznou ve svém jazyce také Ukrajinci / Для українців.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.