Slovo starostky, červen 2022

Milí chaberští,

mé červnové úvodní slovo je zaměřené na dopravní tematiku, ale rozhodně stojí za to jej dočíst – což jistě beztak děláte, nemám pravdu?

Počínaje měsícem červnem se na nás chystá hned několik dopravních omezení kvůli stavbám, opravám a změnám. Ráda bych vás touto cestou požádala o trpělivost, maximální součinnost a pochopení. Aktuální informace se k vám snažíme dostat všemi informačními kanály. V červnu se konečně zahájí Chaberáky dlouho očekávaná a odkládaná stavba přechodu mezi Billou a ulicí Ládevská. V rámci této stavby jsme požádali i o opravu přechodu v Ústecké. Počínaje 9. červnem s trváním až do konce srpna proběhnou další etapy opravy plynovodu v okolí Bolebořské a Měděnecké. Oprava plynovodu je následována opravou povrchů a původně měla proběhnout bez náhradní autobusové dopravy. Díky skvělé spolupráci s Dopravním podnikem máme zajištěný minibus. Jeho trasa však bude vyžadovat vaši spolupráci při parkování vozidel a já prosím o respektování souvisejících dopravních omezení. Více najdete v samostatném článku. Po dokončení povrchů po opravě plynovodu se na začátku září opraví i povrch druhého jízdního pruhu ve stejné části úseku.

Kobyliská a Na Pěšině projdou změnou dopravního značení. Více též v článku. Často se mě ptáte, co je nového s okruhem. Komunikace mezi ministerstvem dopravy, hlavním městem a dotčenými městskými částmi a obcemi je velmi intenzivní, stejně tak i naše setkání v rámci Starostů pro okruh. Všechny nově navrhované a představené úpravy se v případě úseku, který se bezprostředně týká Chaber omezují na snížení nivelity mostu na 30 metrů v nejnižším místě a jeho zkrácení z původních 791 m na cca 600 metrů. Na horizontu se Zdiby most přejde do zahloubené fáze. Bojujeme dále. Další podrobnosti se můžete dozvědět na plánované veřejné besedě k Pražskému okruhu dne 7. června 2022 od 18:00 hodin v Obřadním sále Chaberského dvora, na kterou vás tímto srdečně zvu. Besedu bude možné sledovat také online.

Sledujte i kulturní dění. Zdá se, že po době covidové se s akcemi všichni utrhli z řetězu, a tak to má být, ať to tu žije.

Krásný červen přeje

Vaše KŠŠ

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.