Říjnová výzva má v Chabrech jasného vítěze

Skončila Říjnová výzva, už čtvrtý cyklus stále populárnějšího krokového zápolení, která podněcuje k zdravému pohybu a zvyšování tělesné zdatnosti. V Dolních Chabrech mezi jednotlivci opět s přehledem zvítězil Josef Doležal a mezi chaberskými týmy, kterých bylo tentokrát rekordních osm, získal nejvíc bodů „Vstaň a choď – nordic walking“.

Do výzvy, která vznikla na jaře 2021 pod názvem 10 000 kroků, se přihlašuje stále více jedinců. V aktuální Říjnové výzvě jich bylo již přes jedenáct tisíc z celé republiky, v naší městské části pak 48 zapojených.

Chaberský Josef Doležal je účastníkem od samého počátku a i tentokrát získal za své kroky z celé naší městské části nejvíce bodů (828 bodů za 726 km) a jednoznačně zvítězil. Za zmínku stojí i další související statistiky jako 2. místo v celé Praze nebo 81. příčka v rámci republiky. Druhý v Dolních Chabrech skončil účastník s přezdívkou „VlaMa“ s 520 body a třetí Tomáš Nachtmann s 437 body.

Nejlepší Chaberačkou se s 498 body za 337 km stala Jitka Jiroušková. Cekově byla v Dolních Chabrech třetí, 35. v Praze a 518. v celém Česku. Druhá v Chabrech byla „Macina123++“ s 441 body a třetí „Klára Š.“ s 413 body.

Konkurence značně narostla také mezi týmy. Z osmi chaberských přihlášených dominoval tým „Vstaň a choď – nordic walking“ s 3 354 body za 3 757 km. Vysoký bodový zisk jim vynesl skvělé 4. místo v Praze a 62. celorepublikově. Druzí byli členové „18400 Dolní Chabry se výzev nebojí“ s 2 404 body a třetí skončil tým „Schnecken“ s 2 147 body.

Starostka městské části i tentokrát ocení první tři muže, první tři ženy a první tým z Dolních Chaber. Pro odměny se umístění účastníci mohou dostavit od pondělí 14. listopadu na sekretariátu starostky v Chaberském dvoře.

Motivaci účastníkům v aktuální výzvě mohly přinést různé novinky, kterými autoři celý projekt stále vylepšují jako například získávání odznaků za splnění různých aktivit, vkládání fotografií z činností nebo možnost propojení mobilní aplikace přímo s chytrými hodinkami. Na další krokovou výzvu se můžeme těšit pravděpodobně opět v dubnu.

Kompletní výsledky Chaberáků v Říjnové výzvě naleznete včetně přehledných statistik na stránce 10 000 kroků v záložkách jednotlivci a týmy.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.