Nebojte se říct si o pomoc

Mnoho lidí v posledních měsících sužují obavy, jak finančně zvládnou těžké časy. Do finančních problémů se přitom může někdy dostat každý a není ostudou si v takové chvíli říci o pomoc.

Praha proto nedávno spustila portál s pomocí Pražanům pomocprazanum.praha.eu, na kterém naleznete přehledně na jednom místě informace o možné pomoci. Stránky jsou zaměřeny:

  • na žádosti o balíček finanční úlevy ve školství pro rodiče, kteří mohou mít problémy se zaplacením školních obědů, školného v MŠ nebo v družině či školním klubu;
  • do 30. listopadu k využití tzv. Milostivého léta II,
  • naleznete zde také kontakty na poradenskou linku k možnosti šetření energiemi;
  • a v neposlední řadě pomoc lidem v tíživé bytové situaci v podobě možnosti zažádat o speciální nadační příspěvek Prahy na výdaje spojené s bydlením.

Formy aktuální pomoci od státu a jejich souhrn naleznete na stránkách www.destnikprotidrahote.cz a konkrétní informace o nejrůznějších příspěvcích a přídavcích naleznete včetně podrobných návodů a potřebných formulářů na webu www.mpsv.cz Ministerstva práce a sociálních věcí.

Nebojte se říct si o pomoc, na kterou máte nárok!

Sociální pracovnice je tu pro vás

Pomocnou ruku nabízí prostřednictvím sociální pracovnice také městská část. Neváhejte se na Mgr. Marianu Kaliankovou obrátit. Jednou z forem pomoci je nabídka potravinového balíčku 2× do měsíce pro občany či rodiny, kteří mají bydliště v Dolních Chabrech a jejich příjmy jim neumožňují uspokojovat základní životní potřeby.

Sociální pracovnice může pomoci i v případě, že jednoduše nevíce, kam se v těžké chvíli obrátit. Pokud jste se vy nebo někdo z vašich blízkých ocitli v obtížné životní situaci, můžete se v případě dotazů a žádostí o poskytnutí této pomoci obrátit na sociální pracovnici Mgr. Marianu Kaliankovou, tel. 725 010 084, e-mail socialni@dchabry.cz.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.