Zveme vás na přednášku na téma Sexting a grooming

Stalo se vám někdy, že jste někomu poslali citlivou zprávu, fotky či video a už jste se nepídili po tom, co se s nimi stane? Obětí se můžete stát vy, vaše děti, blízcí... 

Na přednášce s tématem Sexting a grooming se zaměříme na to, jakým životem si tento obsah žije na internetu. Jak uchránit vlastní děti? Jaká je prevence? Jak se chovat na sociálních sítích? Sexting je závažné téma a v souvislosti s digitální bezpečností obecně se může dotknout mladistvých i dospělých. 

Přijďte 15. března 2023 od 18:00 hodin na přednášku do Chaberského dvora. Vstupné zdarma.

Sextingem se rozumí zveřejňování osobních údajů na sociálních sítích, případně zveřejňování vlastních intimních materiálů, což může přerůst ve formy groomingu a jinou trestnou činnost.

Z průzkumu společnosti ESET software vyplynulo, že každý třetí dospělý (33 %) a přibližně sedmý nezletilý (14 %) někdy někomu poslal vlastní intimní foto či video. Sdílení erotického obsahu přitom probíhá mezi osobami s jejich souhlasem, často se znají i osobně. Opomíjena jsou v takovou chvíli rizika například po ukončení vztahu, kdy může dojít k vydírání osoby, která takový obsah zveřejnila. Zveřejněno či proti vůli autora bylo rozšířeno 7 % intimních obsahů pořízených mladistvými a 1 % těch pořízených dospělými. 

Organizuje Moringa Tree Club a MČ Praha-Dolní Chabry. Přednáška proběhne ve spolupráci s Policejním prezidiem ČR.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.