Jste senior s nízkým důchodem? Zažádejte si o příspěvek na úsporu energií

Sociální nadační fond hl. m. Prahy poskytuje jednorázový příspěvek na úsporu energií ve výši 3 000 korun. Cílem je pomoct překlenout domácnostem současnou energetickou krizi. Žádost o jednorázový příspěvek je možné podat od 31. ledna. Žádat o něj v této fázi mohou domácnosti seniorů pobírající starobní a vdovský nebo vdovecký důchod (samostatně žijící) v součtu do 17 000 korun. V tuto chvíli mohou dotčení senioři žádat o příspěvek do 28. dubna 2023 na webové adrese www.socialninadacnifond.praha.eu/prispevek-na-usporu-energii.

Na stránkách naleznete veškeré informace a pravidla k příspěvku, jak vypadá žádost v příkladu a především odkaz na podání žádosti. Podrobné informace také v přiložených souborech.

Další ohrožené skupiny pobírající přídavky na děti nebo příspěvek na bydlení nižší než 4 800 korun, na které jednorázový příspěvek na úsporu energií také míří, budou moci podat žádost od května, resp. od srpna tohoto roku.

Cílem příspěvku na úsporu energií je umožnit domácnostem s nejnižšími příjmy (přibližně 10 % pražských domácností) překlenout současnou energetickou krizi, například pomocí drobných úprav v domácnosti, které jim umožní snížit náklady na energie. Příspěvek je financován z rozpočtu hl. města Prahy a je součástí opatření Pomoc Pražanům.

V případě jakéhokoliv dotazu či potřeby pomoci s podáním žádosti se neváhejte obrátit na sociální pracovnici ÚMČ Praha-Dolní Chabry Mgr. Marianu Kaliankovou na tel. 725 010 084 nebo e-mailu socialni@dchabry.cz

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.