10 000 kroků: Dolní Chabry na skvělém 4. místě!

Letos v dubnu se konala výzva 10 000 kroků již popáté a Dolní Chabry tentokrát zabodovaly nadmíru úspěšně. Mezi téměř sedmdesáti obcemi a městy obsadily fantastické čtvrté místo. V průběhu třiceti dní naši městskou část reprezentovalo na padesát chodců a běžců, individuálně i různě organizovaných v pěti týmech, kteří své zaznamenané kroky proměňovali dle pravidel soutěže na body.

První místo není v Dolních Chabrech žádné překvapení. I popáté jednoznačně dominoval Josef Doležal, tentokrát s 985 body za 856 km. Jeho výkon je výjimečný i v celorepublikovém měřítku, když se mezi víc jak šestnácti tisíci účastníky výzvy umístil na celkově 33. pozici (25. jen mezi muži). Na druhém místě mezi chaberskými muži skončil Tomáš Nachtmann (462 bodů, 415 km), třetí byl Petr Rakovský (432 bodů, 511 km).

Druhá v Chabrech a mezi ženami první skončila Zuzana Žežulková s 514 body za 455 km. Celorepublikově obsadila 512. příčku, resp. 251. pozici jen mezi ženami. Druhý nejvyšší počet chaberských kroků v kategorii žen zaznamenala Ivana Rakovská (495 body, 440 km) a třetí skončila Lenka Netolická (430 bodů, 401 km).

Výzvy se rok od roku účastní stále více chodců a také v Dolních Chabrech zaznamenáváme větší zájem o krokové zápolení. Projevilo se to i pěti aktivními týmy, kterým letošní jaro dominoval „Vstaň a choď - nordic walking“. Desetičlenná skupina získala v součtu 3 534 bodů za 3 636 nachozených kilometrů. Celorepublikově se umístili na 63. pozici z 792 aktivních uskupení.

V nadcházejících týdnech vyzveme na sociálních sítích a e-mailem první tři nejlepší muže a ženy a nejlepší tým reprezentující Dolní Chabry, které starostka Kateřina Šilhová Šafránková ocení drobnou odměnou. A vyzváni budou i nejmladší účastníci. Celkem máme čtyři aktivní sběratele kroků v kategorii pod 18 let. I ti budou odměněni diplomem a drobným dárkem.

Kompletní výsledky z Dolních Chaber na webu 10 000 kroků, detailní chaberské statistiky pod profilem městské části.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.